Stirile zilei

Trump cere retragerea licențelor NBC și ABC după refuzul de a-i transmite în direct discursul în care acuza fraudarea alegerilor din 2020: „Să rămână fără licență”

Donald Trump a lansat din nou un atac la adresa presei americane, criticând dur posturile NBC și ABC pentru că nu au transmis în direct discursul său de la Casa Albă în care acuza din nou o presupusă fraudă electorală la alegerile pierdute de el în fața lui Joe Biden în 2020. Șeful de la Casa Albă a cerut retragerea licențelor celor două posturi TV, aceastea fiind unele dintre cele mai importante televiziuni din SUA. 

Liderul de la Washington a acuzat NBC și ABC că încearcă să ascundă informații despre presupuse nereguli electorale și a sugerat, fără a prezenta dovezi, că acestea ar face parte dintr-un „complot” menit să împiedice dezvăluirea adevărului despre alegerile prezidențiale din 2020, potrivit Politico.

Mai multe detalii pe Gândul.ro.

Articole Recomandate

Back to top button