Saturday, June 15, 2024
Jurnalism corect

Simona Halep, eliminată în optimile de la Cincinnati

By Madalina Balaceanu , in Stirile zilei , at 16 august 2019 Etichete: , ,

Simona Halep, locul 4 WTA a fost eliminată în optimile turneului de la Cincinnati, fiind învinsă de americanca Madison Keys, locul 18 WTA, cu scorul de 6-1, 3-6, 7-5.

Americanca și-a început bine ultimul set, conducând cu 3-4, însă Simona Halep a echilibrat partida și a salvat o minge de meci cu scorul 5-4. În final, Halep a pierdut cu 5-7, iar partida s-a terminat după două ore și două minute.

În timpul meciului, se putea observa că pe jucătoare româncă o supără piciorul de sprijin, după ce a avut probleme la tendonul lui Ahile la Rogers Cup, motiv pentru care a fost nevoită să renunțe.

Anul trecut, Simona Halep a ajuns până în ultimul act în turneul de la Cincinnati. Ea va rămâne locul 4 WTA.