Wednesday, October 20, 2021
Jurnalism corect


Peste 5.000 de cazuri active de COVID-19 la nivel național. Care este situația la nivelul fiecărui județ

By Vîrban Robert , in Stirile zilei , at 26 mai 2020 Etichete: , ,

Până marți, pe teritoriul României au mai rămas 5.345 de persoane infectate cu noul coronavirus, arată datele Institutul Național de Sănătate Publică, prelucrate de voluntarii de la geo-spatial.org.

Cele mai multe persoane cu COVID-19 au rămas în municipiul București, peste 1500, urmat de județul Suceava cu aproximativ 1.000 de cazuri.

La polul opus se situează județele Constanța, care nu mai are niciun caz, și Vâlcea, cu un singur caz activ.

Regiunetotal confirmaţivindecaţicarantinăizolaţidecesecazuri active
Total18429118741555711040712105345
+146+244+5-103
Suceava3454224052341902041010
Bucureşti18252327297918821511
Neamţ873398418319048427
Botoşani726446309136346234
Braşov697359223474148290
Arad696471246107077148
Mureş66652034542116383
Hunedoara62748825829557168
Vrancea583267242299838278
Galaţi574315371183883176
Bihor55344157025651993
Cluj538352251446216170
Iaşi514246516212431237
Ilfov50811742222416481
Timiş50039033019095159
Bacău494149121447054291
Sibiu491344408260939108
Ialomiţa354175281256921158
Alba35023633012971896
Bistriţa Năsăud32221236219662585
Constanţa2762599803488170
Dâmboviţa26888200133411169
Argeş238113512566722103
Covasna23019218357929
Giurgiu2121161501842492
Dolj2071257341893577
Buzău1644533632430119
Vaslui1578531630531953
Tulcea143782601862164
Teleorman134931272680932
Gorj123563972436760
Harghita120221761672098
Caraş Severin112942851258612
Mehedinţi1076140619851234
Prahova100673803806726
Maramureş96728923256519
Călăraşi87643232002320
Sălaj854131914101133
Olt76453151632229
Satu Mare6149403331284
Vâlcea2825453155021
Brăila25220003

Comentarii


    Lasă un răspuns


    Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

    MainNews

    FREE
    VIEW